2017

Workshopy

Zpívejme  společně s Mirkou Novak

Sobota 13.5., 9.00-18.00, sál Ant. Dvořáka (17.00h - zpívání v Kopeckého sadech U branky)

Dílny jsou určené všem hudebníkům bez rozdílu věku. Závěrečný koncert pak všem posluchačům a příznivcům bez rozdílu hudebního vzdělání.

Tato aktivita je určená všem, kteří rádi zpívají. Přivítáme jednotlivce, sbory dětské, ženské, mužské i smíšené včetně jejich sbormistrů.

Celodenní hlasový workshop je zaměřen na nové způsoby práce s pěveckým kolektivem, kde je kladen důraz na přirozenost a svobodu ve vokálním projevu. Nabízí zúčastněným vyzkoušet si nové přístupy používaní vícehlasu, zároveň přináší inspiraci a nový pohled na vokální hudební dílo jako takové. Součástí workshopu, který je veden zkušenou lektorkou přirozeného zpěvu Mirkou Novak, je závěrečné vystoupeni v Dome hudby, kterým zúčastnění společně završí toto intenzivní společné zpívání.

Mirka Novak je zpěvačka, skladatelka a hlasová pedagožka.Střídavě žije ve Spojených Státech a v Čechách, kde spolupracuje s významnými muzikanty jazzové, soul r'n'b scény. Koncertovala ve známých jazzových klubech ve Washingtonu DC, v Texasu a v New Orleans.

Vstup a účast na workshopu  ZDARMA

Přihlášky:

Jazzová dílna: akustický klavír, lektor Zdeněk Zdeněk

31. 3. – 1. 4. Dům hudby

1. 4., Dům hudby, 16:00h., koncert absolventů i lektora v doprovodu rytmiky pro veřejnost. Vstup volný.

Pianista, skladatel a aranžér Zdeněk Zdeněk vystudoval konzervatoř v Plzni, obor klavír. Vojenskou službu vykonával tak jako řada dalších muzikantů v AUS VN v Praze, kde založil spolu s J. Honzákem, F. Kopem a M. Šulcem Zelené kvarteto, z něhož po určité době vznikla legendární jazzová formace Naima.

Byl členem skupiny Bacily, jako hráč a aranžér spolupracoval s nejrůznějšími orchestry, jako autor a aranžér se podílel na nahrávkách Heleny Vondráčkové, Hany Hegerové, Jiřího Schmitzera a dalších. Zároveň se v tomto období věnoval i klasické a filmové hudbě, je autorem hudby k mnoha večerníčkům. Podílel se i na řadě filmových nahrávek K. Svobody, doprovázel i legendární jazzovou zpěvačku Vlastu Průchovou.

Jazzová dílna: bicí nástroje, lektor Ivan Audes

7. – 8. 4. Konzervatoř, Tylova 15

8. 4., konzervatoř, Tylova 15, 16:00h., koncert absolventů i lektora s celou rytmikou pro veřejnost. Vstup volný.

Ivan Audes absolvoval státní konzervatoř - obor bicí nástroje, klavír. Od skončení studia působí v mnoha hudebních souborech a seskupeních. Mezi jeho významná angažmá patřilo několikaleté působení v souboru černého divadla Jiřího Srnce IMAGINATIV, kde zároveň hrál i komponoval hudbu. Spolupracoval např. s Emilem Viklickým, Jiřím Stivínem, Karlem Velebným, Jamesem Moody, Tonnym Lakatos či Viktorem Mendozou.

Podílel se na českých uvedení slavných světových muzikálů jako je  Evita, West Side Story apod. V současné době  spolupracuje především s Milanem Svobodou v jeho kvartetu, Kontrabandu a Pržském big bandu.. Rovněž založil své vlastní trio, kde kromě interpretace rozvíjí i svoje kompoziční schopnosti. Již řadu let působí jako pedagog a profesor oboru bicích nástrojů na plzeňské konzervatoři.

Kursy swingu v rámci Jazzu bez hranic

Swing není jen muzika. Je to tanec, kterému snadno propadnete. Je to vášeň. Je to životní postoj. Návrat ke kořenům, kdy muži jsou muži a ženy ženami. Vstupte do našeho světa!

 

LEKCE

 

Úterý od 18:30 h úplní začátečníci

první lekce 17. ledna 2017

Středy od 18:00 h začátečníci (pokračování podzimního kursu)

Středy od 19:10 h mírně pokročilí

první lekce 1. února 2017

KD Jas, Plzeň, Jablonského 39

První lekce je taster, to znamená, že můžete zdarma přijít ochutnat. Pokud vám lindy hop a charleston zachutnají, zaplatíte si celé menu na pololetí nebo školní rok.

Při lekcích necháváme partnery rotovat, to znamená, že netančíte stále s jedním partnerem. Respektujte to, prosím, je to pro vaše dobro taneční i párové.

 

 

 

CENA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena zahrnuje v úterním kursu 22 výukových lekcí  a 20 výukových lekcí  ve středečních kursech, dále  tančírnu s živou hudbou a řadu bonusů Jazzu bez hranic.

 

LEKTOŘI

 

Markéta Čekanová

Tanečnice a choreografka, vedoucí tanečního klubu Black&Wait.

 

Jiří Bránský

Tanečník a taneční  lektor TK Black&Wait.

 

PRAVIDLA

 

 • Kursy probíhají dle výše uvedeného rozvrhu. Délka jedné lekce je 60 minut. Po skončení poslední lekce dne následuje volná 45minutová tančírna.
 • Pokud se kurs nenaplní dostatečným počtem tanečníků, má provozovatel právo kurs zrušit.
 • Účastníkovi kursu nevzniká nárok na vrácení kursovného, jestliže mu v docházce zabraňují překážky vzniklé na jeho straně. V případě dlouhodobé nemoci bude situace řešena individuálně.
 • Protože jde o párové tance, snažíme udržet vyvážený počet leaderů (zpravidla muži) a followerů (zpravidla ženy). Dojde-li k převisu jedněch či druhých, může být registrace pro danou skupinu pozastavena, dokud se poměr opět nevyváží. Snažte se tedy hlásit pokud možno v páru. Přijímáme ale i přihlášky jednotlivců BEZ partnera.
 • Kursovné se hradí na celý vypsaný cyklus.
 • Úhrada kursovného se provádí převodem na účet spolku. Přihláška se stává platnou teprve po uhrazení kursovného.
 • U účastníků kursu mladších 18ti let je třeba k přihlášce doložit ještě souhlas zákonného zástupce s účastí na kursu.
 • Účastníci kursů se lekcí účastní na své vlastní nebezpečí. Organizátoři nenesou zodpovědnost za žádné zdravotní újmy vzniklé během lekcí. A to ani za zdravotní újmy vzniklé bezprostředně před a po lekcích.
 • Organizátoři nenesou zodpovědnost za cenné věci a peníze účastníků kursu během výuky.
 • Účastníci kursu jsou povinni používat čistou “indoorovou” obuv.
 • V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Ke stažení:

 

 

Úterní kurs

(17.1.2017 – 14.6.2017)

Středeční kursy

(1.2.2017 – 14.6.2017)

3 200

3 400

1 700

2 900

3 100

1 550

22.12.2016

Za pár

31.1.2017

Za pár

Za jednotlivce

22.12.2016

Za pár

31.1.2017

Za pár

Za jednotlivce

Cena

Při

platbě do

Nejnovější informace o kulturních akcích a koncertech, které pro Vás letos Jazz bez hranic připravuje

© 2017 Jazz bez hranic. Všechna práva vyhrazena.

Seznam interpretů a skupin, které u nás vystoupily a to nejen v rámci festivalu Jazz bez hranic

Veškeré kulturní akce spojené s letošním programem Jazzu bez hranic v přehledném seznamu

Kontaktujte nás, pokud se chcete podělit o Vase připomínky a dotazy ohledně Jazzu bez hranic